Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.09.2009 22:36:31 

Markéta Plánková - Oficiální stránky

Divadlo
Divadlo U Hasičů
 
1+1=3
 

Režie: R. Štolpa

Autor: R. Cooney

Hrají: M. Mejzlík/L. Trojan/ R. Štolpa, T. Valík/P. Veselý, J. Révai/R. Turek,M. Plánková/A. Kulovaná/ R. Rychlá, P. Špindlerová/Z. Dřízhalová, O. Kallus/J. Pejchal

 

Brilantní konverzační komedie z pera uznávaného britského „komediografa.“ Břitký anglický humor ani v nejbláznivějších situacích neztrácí svou noblesu a eleganci.

Děj se odehrává v Londýně. Taxikář John Brown je ženatý se dvěma ženami – samozřejmě z donucení. I když nemá chvilku odpočinku, zatím všechno zvládá díky úzkostlivě dodržovanému dennímu harmonogramu. Jednoho dne však, vinou půlhodinového zdržení, se celý jeho plán zhroutí jak domeček z karet. John neví, kudy z toho ven, a jak se zachovat, aby vyvázl alespoň se zdravou kůží...

Divadlo Kompanyje volně navazuje na projekt „Rodinná pouta na cestách“. Tentokrát ke spolupráci přizvali herce i z jiných českých seriálů.

 

 

Divadlo Ypsilon

 

Faust a Markétka


Charles Gounod, Jan Schmid a kolektiv
Když se nebe a peklo pletou do lásky, může z toho být Faust. Když to okořeníme a přimícháme k tomu starou dobrou Gounodovu hudbu, je z toho opera Faust, ale když to spatříte v našem divadle, tak je z toho ypsilonský Faust na druhou v němž v prostopášném posunu proběhne i život skladatele Gounoda, včetně jeho lásek, žen a hudby. S Martinem Dejdarem, Romanem Janálem a Markétou Plánkovou v hlavních rolích. Dále hrají: M. Bohadlo, A. Goldflam, M. Janouš, J. Jiráň, M. Kořínek, J. Kretschmerová, L. Loubalová, J. Noha, L. Novotná, J. Neumann, B. Popelková, D. Renč, J. Slach, D. Šváb, P. Vacek a P. Vršek. Režie Jan Schmid•Výprava Jaroslav Malina•Hudební nastudování Miroslav Kořínek•Dramaturgie Jaroslav Etlík. Premiéra 17. 4. 2009.RUSALKA NEJEN PODLE DVOŘ ÁKA aneb Kdo je stará Háta?
Antonín Dvořák/ Jaroslav Kvapil/ Jan Schmid


Co se stane, když do prostředí s Vodníkem, Ježibabou, Princem i Rusalkou vstoupí Švanda dudák, zvlášť když Princ už je trochu ve věku. Dvořákova opera se stala inspirací k Ypsilonské travestii na téma problematického světa, mytických postav a komplikovaného světa lidí. Navíc je plná odboček i asociací jinam. ● Účinkují : M. Dejdar, J. Synková, J. Lábus, B. Popelková, L. Loubalová, P. Vacek, J. Jiráň, J. Schmitzer, P. Vršek, Z. Měsíčková, J. Šteflíčková, R. Rychlá nebo J. Vacková, D. Šváb, M. Plánková  a  M. Kořínek ● Režie a hudebně - literární adaptace  J. Schmid ● Scéna  M. Melena  ● Kostýmy  J. Sováková  ●  Hudební úprava  M. Kořínek ●  Pohybová spolupráce  M. Dejdar ● Dramaturgie  J. Etlík.                                                            Premiéra 28.3. 2003.
 
 
 
 
TŘI MUŠKETÝŘI JDOU aneb Přicházejí báječní páni
Alexandre Dumas / Jan Schmid / Jaroslav Etlík

Hrdinové – tři mušketýři + jeden – neboli Martin Dejdar, Pavel Nový, Roman Mrázik,  Petr Vacek v souboji s  kardinálem Miroslava Vladyky se drží Dumasova románu, ale zároveň z  něho často odbíhají, jak už to ostatně v Ypsilonce bývá zvykem. ●  Hrají :  M. Dejdar,  P. Nový nebo J. Slach, R. Mrázik,  P. Vacek,  M. Vladyka,  J. Schneiderová,  L. Termerová, J. Jiráň, M. Janouš,  L. Loubalová,  M. Plánková,  D. Šváb, P. Vršek,  J. Laštovka,  J. Vacková nebo B. Popelková, 
J. Havelka, M. Mededa a Z. Zdeněk nebo D. Renč  ●  Režie  J. Schmid  ● Výprava  M. Melena  ●  Hudba J. Jiráň  ● Texty písní  J. Synková  ●  Dramaturgie  J. Etlík.        Premiéra 15.12. 2000.

Představení trvá 2 hodiny a 20 minut.PRAHA STOVĚŽATÁ
Jan Schmid

 

Inscenace je zobrazením podstatných událostí, které se během staletí odehrály na území našeho hlavního města, počínaje prvními Přemyslovci přes dobu Karla IV., husitství, éru Rudolfa II., a dále přes dobu národního obrození až po nejžhavější současnost. Představení je také zrcadlem české povahy. Ukazuje, jak se tato zvláštní a v mnoha směrech specifická povaha projevovala v  různých etapách vývoje české společnosti. Důležitou složkou inscenace jsou osobité interpretace řady hudebních děl, ať už středověkých renesančních či barokních nebo klasických operních árií z minulého i z našeho století. ● Hrají a zpívají: J. Lábus, J. Synková, M. Eben, P. Vacek, J. Schmitzer, M. Dejdar, J. Kretschmerová, J. Jiráň, R. Mrázik, M. Kořínek, M. Janouš, R. Rychlá nebo B. Popelková, D. Šváb, M. Plánková, P.Vršek ● Režie  J. Schmid ● Výprava  M. Melena ●  Hudba  M. Kořínek,J. Schmitzer, M. Eben a další ● Dramaturgie J. Etlík.              Premiéra 2000.

Představení trvá 2 hodiny a 20 minut.VINOBRANÍ V YPSILONCE aneb Dožínky operety
Oskar Nedbal, Jan Schmid a kolektiv Studia Ypsilon
 
Vinobraní je opereta a opereta není v Y poprvé. V tomto případě jde spíše o zkoušku na operetu, nazkušování, aby měl Oskar Nedbal a všichni ostatní radost ze hry, zpěvu, muzicírování. "Vyblbnout" se na banalitě a povýšit ji. Hrají: J. Lábus, P. Vacek, M. Dejdar,
L. Loubalová, J. Šteflíčková, J. Synková, J. Jiráň, Z. Měsíčková, L. Gerendáš,  M. Kořínek,
J. Havelka nebo B. Holiček, P. Nový, R. Rychlá nebo B. Popelková, M. Plánková a M. Bohadlo  •  Režie J. Schmid • Hudební nastudování a adaptace M. Kořínek • Scéna M. Melena • Kostýmy J. Sováková • Pohybová spolupráce M. Dejdar  •  Dramaturgie J.Etlík.                          Premiéra 25.2. 2005.

Představení trvá 2 hod. a 20 min.

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek